در ميان خانواده بازیگری بازیگران بازیگر

در ميان: خانواده بازیگری بازیگران بازیگر استقبال بیانیه اخبار سینما

گت بلاگز اخبار حوادث دستکاری در شناسنامه جهت فرار از اعدام

روز 13مرداد‌ماه سال93 به مأموران انتظامی خبر رسید 2برادر در خانه‌شان واقع در منطقه خانی‌آباد مقدار زیادی مواد‌مخدر نگهداری می‌کنند. در این شرایط مأموران با مجوز

دستکاری در شناسنامه جهت فرار از اعدام

عبارات مهم : اعدام

روز 13مرداد ماه سال93 به مأموران انتظامی خبر رسید 2برادر در منزل ارزش واقع در منطقه خانی آباد مقدار زیادی مواد مخدر نگهداری می کنند. در این شرایط مأموران با مجوز قضایی وارد مخفیگاه متهمان شدند و در جریان بازرسی از آنجا موفق شدند 3کیلو و 940گرم شیشه همراه با 3کیلو مواد پیش ساز شیشه کشف کنند.

همشهری نوشت:در چنين شرايطي 2برادر به اتهام نگهداري و توليد شيشه بازداشت شدند. متهم اصلي كه 21سال داشت و برادر كوچك تر است در جريان بازجويي ها جرمش را گردن گرفت و گفت: بسته اي كه در منزل برادرم كشف شده است را يكي از دوستانم به من داده بود تا برايش نگه دارم. ما نمي دانستيم داخل بسته چه چيزي واقع شده است است و آن را امانت نگه داشته بوديم.

از طرفي برادرم از اين ماجرا بي خبر بود و در اين ماجرا گناهي ندارد. با وجود اين بیانات 2برادر جوان مدتي بعد در دادگاه انقلاب پایتخت کشور عزیزمان ایران محاكمه شدند. دادگاه متهم اصلي را به اتهام نگهداري شيشه به اعدام و برادرش را به حبس محكوم كرد. با صدور اين راي، متهم جوان كه خود را در يك قدمي چوبه دار مي ديد به رأي دادگاه اعتراض كرد و پرونده به ديوان عالي كشور فرستاده شد.

دستکاری در شناسنامه جهت فرار از اعدام

او همزمان شناسنامه اي متعلق به خودش به ديوان ارائه كرد كه نشان مي داد متولد سال77 است و وقت دستگيري 17سال داشته هست. به اين ترتيب قضات ديوان، رأي دادگاه درخصوص اعدام وي را نقض كردند. طبق قانون رسيدگي به پرونده هاي مواد مخدر كه متهمان آن زير 18سال دارند در صلاحيت دادگاه كيفري يك استان هست. به اين ترتيب پرونده به شعبه پنجم دادگاه كيفري يك استان پایتخت کشور عزیزمان ایران ارجاع شد.

قضات دادگاه ابتدا تلاش كردند درخصوص سن واقعي متهم تحقيق كنند. درحالي كه آنها درخصوص اصالت شناسنامه متهم ترديد داشتند از مدرسه اي كه متهم در آنجا تحصيل كرده بود استعلام كردند. پاسخي كه مدرسه به دادگاه ارسال كرد نشان مي داد كه متهم سال75 به كلاس اول دبستان رفته است و ادعاي او درخصوص اينكه متولد سال77 است و هنگام دستگيري 17سال داشته نادرست است آیا كه در اين صورت او در 2سالگي به مدرسه رفته است.

روز 13مرداد‌ماه سال93 به مأموران انتظامی خبر رسید 2برادر در خانه‌شان واقع در منطقه خانی‌آباد مقدار زیادی مواد‌مخدر نگهداری می‌کنند. در این شرایط مأموران با مجوز

در چنين شرايطي صبح ديروز متهمان بار ديگر محاكمه شدند. در اين جلسه كه به رياست قاضي بابايي و با حضور قاضي توليت برگزار شد متهم اصرار داشت كه متولد سال77 هست. او در دفاع از خودش گفت: در زندان دچار مشكلات زيادي شدم و اگر دوباره به آنجا برگردم دست به خودكشي مي زنم. زماني كه در منزل برادرم شيشه كشف شد من 17سال داشتم. باور كنيد راست مي گويم و از سر بچگي دست به اين كار زدم. در پايان اين جلسه قضات دادگاه براي تصميم گيري وارد شور شدند.

واژه های کلیدی: اعدام | متولد | مدرسه | پرونده | دادگاه | شناسنامه | اخبار حوادث

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz